Blog

Proč jíst maso od českých farmářů?
  • 30.11.-0001

Ekologické zemědělství není jen prázdný pojem, který se používá k vyšším prodejům. Skrývá se za ním tradiční chov zvířat na statcích a farmách, jaký možná zažili ještě naše prarodiče. Je to přátelský vztah jak ke zvířatům, tak i přírodě, rostlinám a půdě. Člověk je na všem závislý a jedině tehdy, když se budeme ve všemu okolo nás chovat zodpovědně, může tenhle systém fungovat dlouhodobě. V BIO chovech jde v první řadě o kvalitu bez chemie, nikoliv o kvantitu. Při chovu se nepoužívají se umělá…

Zobrazit celý text  
Bouchněme šampaňské, první české jahody máme v bedýnkách
  • 28.05.2018

Těch prvních je ale omezené množství, takže raději s objednávkou neotálejte- jak se říká, kdo dřív přijde... ;-)

Zobrazit celý text  
Představujeme vám naše dodavatele - Amaso
  • 30.11.-0001

Chcete vidět, kde vznikají všechny ty lahodné klobásky, paštiky, salámy a dokonalé steaky od Františka Kšány, Vlasty Laciny a jejich kolegů? Měli jsme jedinečnou možnost podívat se do výroby Amaso v Jenči u Prahy, kde všechny tyhle masové dobroty vyrábějí.

Zobrazit celý text  
Chřest z Hostína je naše české zlato
  • 30.11.-0001

A protože je tak všestranně ceněný, měli byste ho v aktuální sezóně určitě zkusit. Přečtěte si o českém chřestu, určitě vás přesvědčíme :)

Zobrazit celý text  
S Bedýnkami proti zbytečnému odpadu
  • 30.11.-0001

Už od počátku Světa Bedýnek kopeme za skutečné a zdravé potraviny bez chemie a náhražek. Snažíme se díky propojení s našimi zákazníky (tedy vámi) pomáhat místním farmářům v jejich odpovědném hospodaření. Není nám jedno, jestli jídlo putuje přes půl světa, nebo je od farmáře za rohem. Přijde nám naprosto normální nakupovat z lokálních zdrojů a podporovat tak domácí produkci. Nejen, že to nám to dává takhle smysl (i když to běžné supermarkety vidí jinak), má to i další pozitivní efekt. Je to…

Zobrazit celý text  
Nezmeškejte dnešní super cenu kuřecích paliček nebo bílého chřestu
  • 19.04.2018

Tentokrát neváhejte a přidejte si do svých bedýnek vynikající kuřecí paličky z Farmy Jana Berana v Pracejovicích.

Zobrazit celý text  
Zelená supersíla microgreens od Standy Hechta
  • 30.11.-0001

Proč jsou microgreens zdravé? Jsou lokální, bez chemie, není potřeba je hnojit, neobsahují nadměrné množství dusíku, tím jsou vhodnější i pro malé děti, které jinak špatně snáší jiné druhy zeleniny. Stačí jim živiny z půdy, voda a správné světlo, při kterém rostou. Nic víc. Narozdíl od jiných druhů zeleniny jako jsou saláty, apod., které v zimě prostě bez chemie nevypěstujete. Zkuste microgreens, je to skvělá alternativa, když ještě není první jarní úroda. A navíc se dají opravdu pěstovat…

Zobrazit celý text  
Představujeme naše farmáře
  • 30.11.-0001

Milujeme naše dodavatele a protože Svět Bedýnek podporuje domácí produkci a lokální zdroje, budeme vám postupně představovat naše farmáře a dodavatele, které osobně známe. Nesmí chybět Stanislav Bečvář, se kterým spolupracujeme již více než 6 let a který je pro nás hlavním dodavatelem bylinek, hub a dalších lesních pokladů.

Zobrazit celý text  
Přírodní barvení vajíček
  • 30.11.-0001

Pojďte si s námi ozdobit velikonoční vajíčka jinak, než jste možná zvyklý. Máme pro vás super přírodní tipy jen z toho, co obvykle najdete doma. Na klasické barvy zapomeňte, máme pro vás lepší možnosti, které budou bavit vás i vaše děti.

Zobrazit celý text  
Velká sleva na BIO mléko, avokádo nebo párky od Františka Kšány.
  • 15.03.2018

Dnes se můžete usmívat stejně jako František Kšána na své párky.Když si je přidáte do své bedýnky dnes, získáte na ně totiž velkou slevu!

Zobrazit celý text