.

Uzeniny od Františka Kšány exkluzivně na bedýnkách

 

Jsme moc rádi, že u nás ve Světě Bedýnek můžete od dnešních dnů nakupovat uzeniny z Amasa, které je hlavním dodavatelem masa a uzenin do slavného řeznictví Naše maso a také všech restaurací sítě Ambiente. Tyto poctivé uzeniny jsou exkluzivně online k dostání u nás na bedýnkách. A pokud vám bude chutnat, zařadíme v dohledné době do nabídky i čerstvé maso. Budete mít z čeho vybírat :)

 

Amaso, Naše maso, František Kšána, Svět Bedýnek

 

Všichni máme rádi a zakládáme si na poctivých produktech, ale i na správném chování a dodržování pravidel. Proto věříme, že toto spojení bude mít úspěch a díky bedýnkám se podaří jejich opravdu poctivé uzeniny a později i maso dostat k dalším rodinám, které kvalitu a původ ocení.  

Amaso, pod vedením Vlasty Laciny Jiroše vzkřísilo staré řeznické postupy a metody, jak na dobré české maso. U prověřených dodavatelů si vybírají konkrétní kusy dobytka a dohlíží na jejich stravu, zacházení i porážku. Maso si sami bourají a nechávají vyzrát. Nazmar při tom nepřijde ani kousek. Amaso dodává hovězí maso ušlechtilého plemene Čestr, vepřové z přeštických černostrakatých prasat a uzeniny nejen do všech restaurací sítí Ambiente, ale právě do oblíbeného pražského řeznictví Naše maso, které je pod vedením Františka Kšány, a který se na výrobě těchto uzenin podílí svými recepty.

 

Kvalita je základ

Amaso i František Kšána si zakládají na kvalitním mase a tradiční výrobě masných výrobků bez náhražek. Jejich uzeniny prostě obsahují to, co mají a chutnají skvěle. Moc dobře ví, že za skvělou klobásou nebo steakem stojí spousta práce. Proto spolupracují s  českými farmáři, kteří o svůj dobytek pečují. Dobytek se pase volně ve výběhu, je přirozeně krmený a má dostatek pohybu a není pod stresem. To všechno se odrazí na výsledné chuti masa a jeho vysoké kvalitě.

 

V jejich nabídce najdete původní české plemeno přeštického prasete, které je známé díky jeho vyššímu obsahu tuku. Bez tuku se neobejdete. Tuk je nositelem chuti, vůně a jen díky němu je maso z přeštíků tak dokonalé a krásně šťavnaté. Své o tom ví i šéfkuchaři restaurací, kteří si přeštické plemeno pochvalují pro jeho kvalitu.

Hovězí maso pochází z českého strakatého plemene Čestr. Správně vykrmená jalovice nebo vůl má optimální poměr masa a tuku. Maso se nechává kontrolovaně odležet a staří se metodou zasucha. Žádné soli, které by tento proces urychlily, se nepoužívají. Jedině tehdy získáte opravdu měkký a šťavnatý steak. Staření způsobí, že maso při zrání zkřehne, ztratí přebytečnou vodu a tím i na váze. Proto je takové maso na pultech řeznictví dražší než to, které koupíte běžně v supermarketu. Jde o úplně jinou kvalitu, to ale nejlépe poznáte právě až při přípravě.

 

Proč ochutnat tyto uzeniny

 

Jak se František Kšána dostal k řezničině a spojení s Ambiente?

V břevnoském řeznictví, kde pracoval František Kšána starší, otec Františka ml. Celých 21 let působil na jedné adrese. Sjížděla se sem celá Praha, protože tu nejen prodávali maso skvělé kvality, ale hlavně uměli zákazníkům poradit. V malém rodinném řeznictví na Břevnově bylo vždy rušno a nebylo tu neobvyklé vídat fronty lidí čekajících na svůj nákup. Otec i syn vždy ochotně poradili, dávali ochutnat a nikdo neodešel s prázdnou. Když jste šli pro jeden kus, často jste mohli odejít s taškou plnou masa.

Zdravotní potíže však způsobily, že otec František Kšána st. musel svůj rodinný podnik zavřít a odejít do tzv. předčasného důchodu. Rodinnou tradici ale převzal syn František Kšána ml., který společně s Ambiente otevřel řeznictví Naše maso v Dlouhé ulici. Prodává tu nejen čerstvé maso, ale i uzeniny a zaskočit sem můžete i na něco dobrého. Panuje tu stejně příjemná atmosféra jako kdysi na Břevnově.

Vy si ale můžete na dobrotách od Kšány a Amasa pochutnat přímo doma díky bedýnkám. Nenechte si tyhle skvělé uzeniny ujít. A jestli se u vás ujmou, brzo se budete moct těšit i na nabídku masa. Budeme se těšit na vaše reakce, dejte nám vědět třeba na Facebooku nebo na mail: info@svetbedynek.cz


Ochutnat uzeniny od Kšány >>