Jak na nejlepší domácí svatomartinskou hostinu?

 

 

Blíží se nám listopad a s ním i tradiční svátek sv. Martina připadajícího na 11.11. Víte ale kde se tenhle zvyk vzal?

 

Svatý Martin rozený v Maďarsku jako Tourský podle legendy věnoval svou půlku kabátu žebrákovi, který prosil o almužnu. Následující noc se Martinovi zjevil sám Kristus oblečený do jeho pláště. Pod vlivem téhle mytické události přijal křest a zasvětil tak svůj život Bohu. Sv. Martin je považován za patrona vojáků, koní, jezdců, ale také hus a vinařů.

 

Svátek sv. Martina patřil v historii k jednomu z nejoblíbenějších v roce a díky tradici se zachoval dodnes. Tento den byl spojován s příchodem prvního sněhu, posvícením, výročními trhy a také oslavami mladého vína. Odtud také to spojení svatomartinského vína a pečené husy, které se v tento den tradičně připravovaly a díky kterému známe svátek sv. Martina dnes.

 

 

Dobře vykrmená pečená husa se obvykle podávala s houskovým nebo bramborovým knedlíkem a červeným zelím. Na Moravě se místo knedlíků připravovaly bramborové placky zvané lokše, kterými se talíř po huse vytřel do poslední kapky. Na stůl se podávala polévka z husích drobů, které se říká kaldoun. Silný domácí vývar zasytil už sám o sobě. A nesmělo chybět ani něco sladkého. Svatomartinské rohlíčky plněné ořechovou nádivkou, lokše nasladko s mákem, nebo švestkové koláče.

 

 

Pokud si chcete takovou hostinu uspořádat doma, objednejte si ingredience na bedýnkách.

 

My budeme na svátek sv. Martina připraveni. Jako každý rok budeme mít čerstvé svatomartinské husy z farmy Jelen. Housátka pochází z Vysočiny z Rohoženské farmy, kde mají v odchovu hus dlouholetou tradici. Jde o plemeno, které má velký podíl svaloviny. Husy se pasou volně ve výběhu a jsou krmeny obilím a zelenou pící pro lepší chuť masa. Na takové huse si opravdu pochutnáte. Počítejte s tím, že je lepší ji péct pěkně pomalu dozlatova a dokřupava. Klidně přes noc. Ta odměna na konci bude stát ale za to.

 

K huse pro vás budeme mít samozřejmě i mladá svatomartinská vína od našich moravských vinařů, zelí, domácí knedlíky, ale i koření a sladké ručně dělané mnichovické perníčky. Už se těšíte?