Jaké víno k jakému jídlu? Pár tipů s čím si nejlépe vychutnat červené víno

 Vinobraní ze Světa Bedýnek pokračuje,

aneb podzim ve znamení českého vína od našich lokálních vinařů. Tentokrát s námi můžete ochutnat červené odrůdy vín.

Ideální do chladných večerů, kdy se můžete zachumlat pod deku s knížkou či filmem a uzobávat nějaké dobré sýry, olivy a kvalitní uzeniny. Jednoduchý recept na zažehnání podzimních chmurů, co myslíte?

Svět Bedýnek, nejvíce farmářských produktů na jednom místě :-)

TIP: Nezapomeňte, že červená vína jsou ideální degustovat při teplotě 16 – 19 °C, jinak jsou podchlazená a mohou chutnat trpce a hrubě.

Správná teplota dovolí vínu rozvinout všechny jecho chutě a vůně. Pokud je víno podchlazené, nechte ho před otevřením při pokojové teplotě. Byla by škoda ochudit se o všechny jeho vlastnosti :)

Prozkoumat nabídku vína>>

 

Červené víno od našich vinařů

Už dávno neplatí, že by naši vinaři neuměli dobrá červená vína. I díky teplejším létům se u nás červeným odrůdám daří, a tak vznikají zajímavá vína, která k podzimu prostě patří. 

Cuvée ICONE PS 2016 - vinařství Čapka

Cuvée ICONE PS 2016 - vinařství Čapka

Plné víno ze 4 odrůd macerované 6 měsíců na slupkách, zrálo rok v sudech, aby získalo vůni a chuť s nádechem lesního ovoce, ostružin, černého rybízu a kávových bobů. Bohaté víno s dlouhým dozvukem. Jedinečná chuť, za kterou stojí dlouholetá rodinná tradice

Do bedýnky >>
Modrý Portugal PS 2017 - vinařství Spielberg 

Modrý Portugal PS 2017 - vinařství Spielberg 

Rubínová barva vína se svěží vůní tmavých třešní a hořké čokolády. Víno zaujme chuťové buňky svojí ovocností, plností s výrazným sametovým projevem. Ideální k sýrům s modrou plísní a divočině. Víno z ekologického pěstování vinné révy.
 

Do bedýnky >>
Zweigeltrebe 2016 - vinařství Pavel Hruška

Zweigeltrebe 2016 - vinařství Pavel Hruška

Barva vína s fialovým nádechem, vůně jemná po sušených švestkách. V chuti sametové suché víno s příjemným lehce nahořklým dozvukem. Hodí se i k archovování. Podávejte ho k červeným masů, divočině, nebo sýrům s modrou plísní. 

Do bedýnky >>

 

S čím si vychutnat červená vína?

Růžové víno - ideální k jemným sýrům typu Brie, Ricotta, Mozzarella, Mascarpone, zeleninovým pokrmům, těstovinám, rybám i mořským plodům, sladší vína pak i k dezertům

Lehká červená vína - zkombinujte ho např. s drůbežím masem, vepřovým, houbovými pokrmy, ale i jehněčímu, hovězímu či zvěřině

Plná červená vína - výrazné sýry, sýry s modrou plísní Gorgonzola, Roquefort, tvrdé sýry typu Parmezán, Chedar, Gouda, uzeniny, červená masa i zvěřina

 

Poznejte naše vinaře - vinařství Čapka

Vinařství Čapka - české vinařství z Josefova

Další skvělá novinka ve Světě Bedýnek

Vinařství Čapka navazuje na dlouholetou rodinnou tradici vinaření, jejíž počátky sahají až do konce 19. století. Mladý vinař Martin Čapka v posledních letech postupně přebral vinařství po svém otci Karlovi a je tak již pátou vinařskou generací v řadě.

Vinice rodiny Čapkovy se rozkládají převážně v obci Josefov, na jedinečné viniční trati Kukvička. V této oblasti se mimo tradičních bílých odrůd dobře daří i odrůdám modrým, což umožňuje vyrábět vysoce kvalitní červená vína, která stojí za ochutnání.

České vinařství Čapka z Josefova

Čapkovi vyrábějí vína spíše v menší produktci, proto si ale zachovávají svůj jedinečný charakter a hroznům je každou sezónu věnovaná maximální péče.

Žádný proces není urychlený, vše má svůj správný čas. Respektují tradiční metody výroby s novými poznatky, např. šetrnou filtraci.

Jejich červená vína zrají v sudech i několit let, proto mají tak plnou barvu i chuť.

Zobrazit >>
BIO hovězí rib eye steak

BIO hovězí rib eye steak

K červenému neodmyslitelně patří hovězí steak. Kvalitní maso je základ, stačí mu olivový olej, pár minut na grilu, sůl a pepř. Dokonalá večeře jak z nejlepší restaurace.

Do bedýnky >>
Jelení klobása

Jelení klobása

Tak voňavá a chutná, že možná ani nestačíte otevřít láhev dobrého vína. Na 100 g je použito více než 100 g masa. Opravdu masová klobása bez náhražek. Nakrájejte ji k pečivu nebo jen tak.

Do bedýnky >>
Sýr Fourme d´Ambert 

Sýr Fourme d´Ambert 

Jemný, kravský sýr s modrou plísní.  Nejjemnější z francouzských sýrů s modrou plísní. K dosažení zvláštní textury a chuti Fourme d´Ambert musí čerstvě nadojené mléko „zrát“ několik hodin. S plným červeným dokonalé spojení chutí.

Do bedýnky >>

 

Přivolejte si domů barevný podzim s naší nádhernou dekorací od Hanky