Když bedýnky pomáhají dětem

Krabice od Bot, aneb když bedýnky pomáhají

 

Darujte dárek a rozdejte radost tam, kde je potřeba. Zapojte se společně s Diakonií Českobratrské církve evangelické do akce Krabice od bot, kdy děti i dospělí můžou naplnit prázdnou krabici od bot nebo třeba naši bedýnku dárkem a tou obdarovat děti z chudých rodin. Proč tuto aktivitu podporujeme?

 

Nadcházející předvánoční období totiž pro nás v bedýnkách není jen o materiálních radostech, ale především o dobrých skutcích. Je pro nás důležité pomáhat druhým a těm, kteří pomoc potřebují, protože jsou v situaci, kterou si mnohdy sami nevybrali. Sami jsme si tuhle službu vyzkoušeli minulý rok a řekli jsme si, že je tom moc dobrá aktivita, o které by se mělo dozvědět více lidí. A také, že společně toho zvládneme víc.

 

 

Není to poprvé, co jsme se zapojili do nějaké charitativní činnosti. 5 let jsme například díky vám podporovali Mirečka Pískače. Chlapečka, který bojuje s dětskou mozkovou obrnou. Všichni naši zákazníci tak mohli sbírat plastová víčka z lahví, za něž rodiče chlapečka získávali další finance potřebné na léčbu syna. Sběr víček byl již ukončen, ale pokud byste měli zájem zjistit další informace, nebo jakkoliv i finančně pomoci, podívejte se na stránku sem.

 

Když děti darují radost

 

Akce  Krabice od bot je zaměřená na děti, kterým rodiče pomohou darovat dárek v krabici pro děti z chudých rodin. Je to skvělá možnost, jak dětem rozšířit povědomí a ukázat jim, jak je možné pomáhat druhým. Je to příležitost, díky které se naučí sounáležitosti a zapojí se do charitativních činností už v malém věku.

 

 

Jak můžete pomáhat s bedýnkami?

 

Všichni naši zákazníci mohou od 13. 11. do 6. 12. předat zabalenou krabici s dárkem kurýrovi, který přijede s vaším nákupem. Ten si krabici od vás převezme a my všechny darované věci odvezeme na sběrné místo. Tady si je přeberou pracovníci Diakonie a rozdají obsah už určitým dětem do dětských domovů či charitativních organizací.

 

 

Nevybírali jsme konkrétní adresu, kam dárky poputují. Pracovníci Diakonie totiž moc dobře vědí, na kterých místech je podpora potřeba nejvíce. Pokud ale máte preferenci, kam mají vaše dárky putovat, je možné je samozřejmě darovat konkrétnímu domovu i osobně. Tuhle vlastní aktivitu také velmi vítáme. Seznam všech sběrných míst po celé české republice najdete tady.

 

 

Čím krabici naplnit?

 

Obsah krabic je na vašem uvážení. Jen je potřeba myslet na to, že dárky poputují jak malým, tak i větším dětem až do věku 17 let. Vždy na krabici nalepte štítek (dívka 4 - 6 let, chlapec 10 - 12 let), aby se dárek dostal tomu pravému dítěti. Pro ty nejmenší doporučujeme zabalit jakékoliv plyšové hračky, které jsou zdravotně nezávadné, s nimiž si vaše děti již nehrají. Můžete samozřejmě koupit i cokoliv nového, pokud budete chtít (pastelky, společenské hry, baťůžek). Pro starší děti je vhodné např. lego, panenky, dětské hry, autíčka, neobnošené oblečení. Cokoliv, co je může potěšit, udělat radost a bude vhodným dárkem. Další tipy najdete tady.

 

 

Kompletní informace o akci najdete na stránkách http://www.krabiceodbot.cz/. Na aktivitu Diakonie se můžete podívat i na Facebooku, kde se můžete na cokoliv ohledně akce zeptat.

 

Půjdete do toho společně s námi?

 

Moc děkujeme

Svět Bedýnek