Knedlíky, které chutnají jako od babičky

 

Česká kuchyně má několik specifik a jedním z nich jsou právě knedlíky. Jsou dva tipy lidí, ti kteří je milují a ti, kteří je vůbec nemusí. Dnes vám představíme jednoho z našich českých dodavatelů knedlíků Lázničku. Knedlíky, které chutnají jako od babičky. Až zkusíte ty jeho, třeba na knedlíky změníte názor a přijdete jim na chuť.

Že není knedlík jako knedlík, snadno poznáte ze složení, když ho podrobněji prozkoumáte. Některé jsou doslova jen vyhnané z prášku a nemají s původními knedlíky už moc společného. Nenajdete v nich vejce a někdy ani brambory. Na to, že jsme knedlíková velmoc, je to dosti smutný stav. A tak si od Lázničky řekli, že s tím něco udělají. Podle nás  se jim to vede skvěle a svědčí o tom i ocenění, které jejich produkty získávají.

 

Díky poctivému řemeslu a tradiční výrobě se společnost Knedlíky Láznička se stala v roce 2013 vítězem nezávislého testu knedlíků Mladé Fronty Dnes a České potravinářské komory. Jejich houskový knedlík se stal absolutním vítězem.

 

Knedlíky Láznička jsou dělané ručně a jen z těch surovin, které do knedlíků skutečně patří. Mouku si dováží z malého soukromého mlýna, který se specializuje na tu nejnáročnější klientelu. Knedlíky vyrábí pomocí ručního zpracování. Pro plnění používají např. uzenou kýtu. Maso je připravováno bez jakýchkoliv konzervantů. Pro houskové knedlíky si pečou své vlastní pečivo, které je speciálně vyladěno pro výslednou chuť knedlíků. Kynuté ovocné knedlíky plní výhradně čerstvým ovocem, které je pro zachování autentické chuti nejvhodnější. Žádný dovoz a mražené suroviny, které se v ovocných knedlících vyskytují běžně.

 

Třeba jejich legendární jahodové knedlíky jsou z kunratických jahod. Je jich omezené množství, proto jsou v létě dostupné jen několik týdnů. Kunratické jahody jsou slaďoučké a rostou na slunci. Sami si pro ně můžete v sezóně zajet, až bude období samosběru. Kromě těch jahodových, můžete ale ochutnat i borůvkové, meruňkové, švestkové nebo malinové.

 

Pokud nejste na sladké knedlíky, můžete si dopřát třeba karlovarský, špekový nebo bylinkový. Během sezóny má Láznička i několik druhů speciálních knedlíků, které jsou v nabídce jen po omezenou dobu. Třeba zrovna v období kolem svátku sv. Martina nebo před Vánocemi. Co třeba takový knedlík s perníkem nebo medvědím česnekem kolem Velikonoc? Nenechte si je ujít.

 

Jak si knedlíky nejlépe vychutnat?

 

Napařte je. Pokud si je budete chtít ohřát v mikrovlnné troubě, dejte si pozor, stačí jim opravdu jen pár vteřin. Pokud to prošvihnete, zbytečně je tím vysušíte a máte tak po správné chuti. Lepší a jistější způsob je dát do pařáčku nad vroucí vodu a počkat si chvilku na tu nadýchanou nádheru.

 

Ovocné podávejte jako naše babičky, s rozpuštěným máslem a strouhaným tvarohem, nebo zakysanou smetanou. Švestkové posypejte mákem a špetkou skořice. Budete v sedmém nebi.