Připravte si kurkumový nápoj, neboli Golden milk - recept

Kurkuma nápoj - Golden milk
Kurkumový nápoj
Kurkumový teplý nápoj neboli Golden milk je absolutní zázrak. Né nadarmo se kurkuma v Indii také nazývá "spice of life", neboli koření života. 
Pokud si pročtete účinky níže uvedených ingrediencí, není už příliš třeba vysvětlovat k čemu je takové mléko dobré. Kromě toho, že má protizánětlivé a relaxační účinky, navíc významně zlepšuje činnost mozku. Skvěle posiluje imunitní systém, zlepšuje trávení. 
Je výborný na zklidnění organismu například před spaním nebo třeba i na prohřátí organismu prostydlého. A i dětem moc chutná. 

Uvařte si tento skvělý nápoj, začtěte se do knížky, a užívejte prvních dnů nového roku :-)
CHCI RECEPT >>

Kurkuma má kolem 150 léčebných užití a tak se řadí mezi pomyslnou špičku všech superfoods.
Je zde ale problém se vstřebáváním kurkuminu, který se nerozpouští ve vodě – kurkumu je potřeba vždy jíst v kombinaci s tuky - což golden milk splňuje. I tak se do těla vstřebá jen malá část kurkuminu. Ale existuje jednoduchý fígl, jak biodostupnost kurkuminu zmnohonásobit. Stačí přidat trochu černého pepře. V jedné ze studií bylo prokázáno, že když se ke 2g kurkuminu přidalo současně 20 mg pepře, tak naměřená hladina aktivních látek v krvi byla až o 2000% vyšší než u podání bez pepře.

Kurkumu do jídel přidávejte až před koncem vaření, protože tepelná úprava delší než 10 minut snižuje množství využitelného kurkuminu až o 50%.

 
 
Co si přidat do své bedýnky?
BIO Kurkuma čerstvá

BIO Kurkuma čerstvá
​Kurkuma obsahuje kurkumin, který je známý jako silný antioxidant. Kurkuma má antibakteriální účinky a stimuluje funkci nadledvinek. Podporuje imunitní systém a zmírňuje kašel. V asijských zemích ji používají jako lék již dlouhá staletí, ale postupně se stává populární i ve zbytku světa pro své univerzální léčivé účinky.
Jen při přípravě buďte opravdu hodně, hodně opatrný. Neznám totiž nic, co by rychleji a účinněji obarvilo jakoukoli věc, která mu přijde do cesty. Proto používejte nádobí, kterýho vám nebude tolik líto, když se obarví, rozhodně ho nepokládejte na linku a při strouhání používejte rukavice.
 
Med  od českých včeliček
Med od českých včeliček
má jedinečnou vlastnost která spočívá v schopnosti bojovat s infekcí na mnoha úrovních, kdy je pro bakterie velmi obtížné vytvořit resistenci. Patří k nejvíce trvanlivým potravinám, které umějí zabít téměř všechny typy bakterií. Dejte si jen pozor, abyste příliš vysokou teplotou neznehodnotily jeho cenné látky. Proto jej přidávejte do mléka či čaje až po lehkém vychladnutí.

 
 
Kategorie Lednová výzva plná kvalitních ingrediencí
pro vaše vaření
Lednová výzva
Čerstvý losos
Prémiový čerstvý losos
Cereální kaše Nomina
Cereální kaše Nominal
Kategorie Lednová výzva >>
 
Čerstvé ovoce a zelenina
Bedýnky plné vitamínů
 
Máme pro vás připravené bedýnky plné čerstvé nabídky. Vyzkoušejte naši zimní bedýnku, je ideální na vaření. Co třeba farmářskousalátovouovocnou nebo na přípravu smoothie? Vyberte si velikost přesně podle sebe.
Zobrazit všechny bedýnky >>
 
 
Tento týden rozvážíme bedýnky i celou sobotu. Kdo bude chtít, může tedy objednat i na víkend :-)

To co  jíme, můžeme ovlivnit. Vybírejte pro své tělo nejen zdravé, ale i chutné potraviny. Díky, že s námi bedýnkujete. 

Pozdravy posílá
Janča, Petr & Svět Bedýnek