Proč jíst maso od českých farmářů?

Zajímali jste se někdy o původ toho, co jíte? A pokud ano, bylo pro vás důležité, zda potraviny pochází z Čech nebo odjinud? Chceme vám ukázat, proč je pro nás důležité jíst z kvalitních zdrojů a proč kupovat maso od farmářů.

 

1. Bio maso není jen marketing

Ekologické zemědělství není jen prázdný pojem, který se používá k vyšším prodejům. Skrývá se za ním tradiční chov zvířat na statcích a farmách, jaký možná zažili ještě naše prarodiče. Je to přátelský vztah jak ke zvířatům, tak i přírodě, rostlinám a půdě. Člověk je na všem závislý a jedině tehdy, když se budeme ve všemu okolo nás chovat zodpovědně, může tenhle systém fungovat dlouhodobě. V BIO chovech jde v první řadě o kvalitu bez chemie, nikoliv o kvantitu. Při chovu se nepoužívají se umělá hnojiva, chemické postřiky, hormony ani jiné umělé látky.

 

2. Kvalita půl zdraví

Kvalitní maso pochází ze zvířat, která jsou přirozeně krmená, zpravidla z vlastní produkce (v zimě, kdy není co spást je přikrmovaný BIO certifikovanými krmivy), nemají urychlený vývoj díky hormonům, jsou prostě bez chemie, která podle nás nemá co v jídle dělat. Takové maso je zdravé a obsahuje řadu důležitých látek a živin. Je zdrojem kvalitních bílkovin, které jsou potřebné pro náš vývoj. Správným výběrem nejen masa, ale veškerých potravin a nápojů předcházíme i nemocem. Naše tělo je jako motor, pokud mu dopřáváme nevhodné palivo, časem se zadře. Bohužel to není tak jednoduché, jako u toho auta, že vyměníte špatný díl náhradním.

 

3. Skutečně české

Proč nakupovat maso z českých chovů? Protože podporujete místní farmáře, kteří dbají na kvalitu. Maso nemusí cestovat přes několik zemí, než se objeví na vašem stole. Což je rozhodně ta ekologičtější cesta, kterou se Světem Bedýnek propagujeme od začátku. Co je přece domácí, to je nám nejbližší. To naše tělo zná nejvíce a dokáže s tím nejlépe pracovat. Díky přímým kontaktům na naše farmáře si dokážeme ohlídat kvalitu a hlavně garanci  původu.

 

4. Opravdu čerstvé

Divíte se proč má maso od farmářů kratší trvanlivost? Je to logické, tím že není napíchané látkami na prodloužení trvanlivosti, je potřeba BIO maso zpracovat v kratší lhůtě. Ale zase se tím dostáváme k tomu, že do sebe v jídle zbytečně nedostáváte škodlivé látky. Naplánujte si svůj nákup tak, abyste maso zpracovávali čerstvé a kupovali jste toho jen tolik, kolik sníte. U nás v bedýnkách to máme s farmáři nastavené úplně stejně. Díky tomu, že známe množství potravin, které je ve vašich objednávkách na následující den, víme, kolik toho od farmářů objednat. Nestane se nám tak, že by se nám někde hromadilo zboží, které neprodáme. Máme pro vás jen vždy to nejchutnější a nejčerstvější.

 

5. Z volného chovu

Farmáři nechávají dobytek volně pást na pastvách. Zvířata mají dostatek pohybu, přirozeně rostou a jsou bez stresu. V BIO chovech je dokonce předepsaný min. prostor na jeden kus dobytka. A protože se pasou, dostávají do sebe tak zelenou stravu, která má pro ně důležité vitamíny a minerály, které jim prospívají. Všechny tyhle aspekty se samozřejmě projeví jak v chuti, tak i správném složení.

 

6. Farmářské maso chutná lépe

Zkuste si někdy přivonět k běžnému masu ze supermarketu a tomu čerstvému od farmáře. Poznáte hned rozdíl. U barvy to možná nebude tak zřejmé na první pohled, protože se masokombináty naučily do masa přidávat různé látky a barviva, aby maso vypadalo lépe, než tomu tak ve skutečnosti je. Co ale rozhodně rozeznáte, je jeho chuť.  Maso od farmářů voní a chutná jako žádné jiné. Může za to strava, pohyb, slušné zacházení a veškerá péče i během zpracování. Navíc se vám bude lépe připravovat. Maso je správně odleželé, nepouští vám při smažení a pečení tolik vody, jako to ze supermarketu a chutná prostě skvěle. Takový hovězí steak nebo burger či pečené farmářské kuře je prostě pecka.

 

Proč je farmářské maso dražší?

Zvířata nejsou nijak geneticky modifikovaná, nejsou urychlovaná hormony, aby rychleji rostla. Např. takové farmářské kuře roste kolem 70 dnů, zatímco to z běžného chovu jen 5 týdnů. Proto mají farmáři nižší přírůstky a menší množství a větší náklady na krmivo i celkovou péči. Musíme si ale uvědomit, že v tomto případě platíte nejen za hodnotnější a zdravotně nezávadné výrobky, ale podporujete také ekologicky šetrný způsob zemědělství, který se podílí na zlepšování našeho životního prostředí. Bio maso má vždy garantovaný prokazatelný původ.

 

A jaké jsou v rozdíly v BIO kvalitě masa..?

Ekologicky vyprodukované hovězí maso obsahuje méně nasycených mastných kyselin, které jsou spojeny s vyšším rizikem kardiovaskulárních chorob. Výzkumy potvrdily, že hovězí BIO maso prokazatelně obsahuje o 50 % více prospěšných omega-3 mastných kyselin než z konvenční produkce.

 

Telecí maso má velmi jemnou chuť, růžovočervenou barvu a krásně voní. Protože je libové a lehce stravitelné, bývá součástí dětské a dietní stravy. Oblíbené je i u sportovců.

Vepřové maso z volných chovů chutná a voní. Třeba to od Kšány je stařené, což u běžného vepřového masa nebývá zvykem a díky tomu má skvělou chuť a snadno se připravuje, aby vám zůstalo šťavnaté a měkké. Vepřové maso obsahuje vitamíny skupiny B nebo draslík.

Drůbež z ekologických hospodářství je chovaná tradičním způsobem ve výbězích a pastvinách na čerstvém vzduchu. Fyzická aktivita a pastva mají pozitivní vliv na vyšší kvalitu masa. Např. maso z kuřat má výraznou chuť, je křehké a oproti masu z velkochovu vykazuje nižší obsah tuku a škodlivých, tzv. nasycených mastných kyselin. Obsahuje optimální množství bílkovin a je bohatým zdrojem selenu, fosforu, zinku a vitamínu B.

Králičí maso je lehce stravitelné, má jemná svalová vlákna, minimální množství kolagenu a nízký obsah tuku. Je bohatým zdrojem bílkovin se zastoupením všech esenciálních aminokyselin. Králičí maso má nízkou energetickou hodnotu, proto je jeho konzumace vhodná při redukčních dietách. Maso králíků je bohaté na draslík, fosfor, síru, hořčík, zinek a vitamíny B.

 

Chci maso od českých farmářů - přejít na nabídku masa >>