Hurá, zprovoznili jsme doobjednávky! Více >

Cena a čas
Načítání výsledků
Načítání výsledků
0
0 Kč
Odepnout

Šumavský kapr z bedýnek

30.11.-0001

Šumavský kapr z bedýnek

Ochutnejte prémiovou kvalitu šumavského kapra

Ryba a nejlépe náš kapr nesmí na svátečním stole u štědrovečerní večeře chybět. Je to tradice, kterou byste si neměli nechat ujít. A pokud zvolíte tu nejlepší kvalitu, odměnou vám bude skvělá chuť. Proto si moc dáváme záležet na výběru našich dodavatelů, abychom vám mohli nabídnout to nejlepší z našich rybníků.

 

Přichystali jsme si pro vás prémiového šumavského kapra z klatovského rybářství, který bude u nás ve Světě Bedýnek dostupný od 18. 12. do 23. 12. Budeme pro vás mít jak celou rybu, půlky, filety i podkovy.

Jde o jedno z nejlepších malých rybářství v jižních Čechách, které dokonce získalo certifikát za nejlepší regionální potravinu Plzeňského kraje.  Kapříci pochází z výběrových chovných rybníků s nadstandartně čistým prostředím, kde je hlídaný chov, a tak patří právem do prémiové třídy a mezi pravé klenoty jihočeských rybníků.

 

Díky čisté vodě, ve které se kapři chovají, se nemusíte bát bahnité chuti, kvůli které je kapr často opomíjenou rybou. Je sám o sobě tak dobrý, že můžete při přípravě v kuchyni vynechat i krok s namáčením do mléka nebo jiné metody, abyste se zbavili příliš silné rybiny a pachuti.

 

U rybek je zaručena 100% kvalita. Každý den budeme zásobování čerstvou dodávkou ryb. Po doručení až k vám domů je vhodné kapra zpracovat do 3 dnů.Vakuovaný má  trvanlivost 5 dní od data vakuování.

 

Je nám jasné, že spousta z vás ho bude objednávat dopředu, abyste si vše v klidu na Štědrý večer připravili. Při správném skladování vám kapr vydrží čerstvý i několik dní, což je velká výhoda oproti běžné nabídce supermarketů, které kapra vozí z dálky a zpravidla jej musíte do druhého dne zpracovat. Jak jej správně uchovat? Ideální teplota pro udržení čerstvosti je od -1 do 2 stupňů °C . Jen mějte na paměti, že běžné lednice mají teplotu 5-8 stupňů, proto ho po po vybalení zabalte nejlépe do textilní utěrky, nikoliv do igelitu a obklopte ledem. Tím si doma pomůžete a jeho trvanlivost prodloužíte. Na Štědrý večer bude skvělý jako zrovna vylovený z rybníku.

 

Pokud máte přeplněnou lednici vánočními nákupy a dobrotami a do Štědrého dne je ještě daleko raději ho nechte zamrazit a před přípravou ho nechte postupně rozmrazit v lednici, nikoliv při pokojové teplotě, nedojde tak ke ztrátě chuti a struktury rybky. To však platí pro ryby zmrazené méně než 14 dní.

 

A jak kapra nejlépe připravit?

 

Kapří maso má specifickou chuť, bílé maso a jako jedna z mála ryb jde připravit na mnoho způsobů.

 

Pokud si budete kupovat celou rybu, můžete ji zpracovat na více způsobů. Můžete ji celou upéct, jen počítejte s tím, že kapří maso je tužší než třeba losos a bude potřebovat více času. Nebo můžete po odříznutí hlavy a ploutví rybu nafiletovat a filety použijte na obalované kapří řízky. Dětem můžete filety nakrájet i na tenké proužky a připravit tak kapří hranolky. Kosti a hlavu nevyhazujte, uvaříte z nich skvělý vývar na rybí polévku. Nebo si rybu naporcujte na menší části i s kostmi a můžete ho tradičně připravit vařením na modro nebo na černo. Jde o původní české recepty na přípravu štědrovečerního kapra.

 

Kapr se dá i dusit, pokud chcete odlehčenější verzi bez smažení v oleji. Podlijte ho trochou vody, přidejte trošku másla a ideálně vystelte pekáček pokrájenou kořenovou či jinou zeleninou, na kterou kapra rozprostřete. Pro dušení se hodí části ryby nebo filety bez kůže. Dušená ryba je super varianta pro děti, protože maso můžete snadno rozebrat a vybrat všechny kosti, které by jim mohly zaskočit.

 

Půlky s kůží můžete naporcovat na menší části, marinovat a ugrilovat na grilu nebo na grilovací pánvi. Přidejte trošku pikantního pepře či jiného koření a máte zase úplně jiný chuťový zážitek. Na gril se hodí i podkovy, jen je pomažte trochou oleje, ať se vám nepřichytí. Podkovy můžete stejně jako filety také osmažit v trojobalu dokřupava, nebo pivním těstíčku. Receptů na přípravu kapra existuje nespočet. S tím naším šumavským se vám večeře 100% povede.

 

Pokud máte o kapra zájem, můžete si ho rovnou objednat na zvolený termín závozu nebo zarezervovat na [email protected] Všechny rybky najdete tady. Kapra objednávejte nejpozději do 16.12. 2018, abyste měli jistotu, že vám ho přivezeme. Rybky budeme objednávat na základě vašich nákupů, abychom vám je mohli doručit každý den co nejčerstvější.

 

Sdílet článek:

Mohlo by vás zajímat

Vinařství Thaya, jak vzniká opravdu dobré víno?

30.11.-0001

Vinařství Thaya, jak vzniká opravdu dobré víno?

Thaya nám přišla do cesty zhruba před třemi lety, kdy jsme hledali opravdu dobré české víno do našich Dárků z Farmy.  Chtěli jsme se odlišit. Nechtěli jsme nabídnout levné produkty zabalené v celofánu. A ano, mysleli jsme si, že budeme nabízet každý rok jiné české víno, ale firemní klienti si jej pro svou kvalitu tak zamilovali, že se stalo naší stálicí. A nejen oni, ale i světové soutěže. Thaya totiž sbírá jedno ocenění za druhým. 

Březnová výzva

30.11.-0001

Březnová výzva

Co ta březnová výzva vůbec je? Je to malý restart jak mysli, tak těla. Je to čas věnovaný sama sobě, kdy se zaměříme na svého ducha, na své tělo a postupně se nám snad podaří dosáhnout výsledků- a to zrovna nemyslím hubnutí, ale zažití určitých vzorců, které nám dopomohou k tomu se cítit sama se sebou skvěle a v míru.

Jak jsme lovili kapry z bedýnek

14.12.2021

Jak jsme lovili kapry z bedýnek

Vánoční kapr je na cestě k Vám. Základem dobré ryby je správná péče. V okolí Třeboně, odkud pochází náš kapr, je rybníkářství tradiční již několik staletí. Některé zdroje uvádí i šest, nebo sedm století zpět. Místní rybáři mají své řemeslo rádi a provádí ho s maximální odborností.