Vajíčka od slepiček, co ujíždí na trávě

Víte, jak chutnají vajíčka od babičky? Jako ty od pana Dvořáka.

 

Kdo někdy zkusil pravá domácí vajíčka, ví, jak moc velký rozdíl v tom je. Ta chuť, vůně a přirozená barva žloutku se nedá srovnat. Klecová vajíčka se v kvalitě vajíček od šťastných slepiček s volným výběhem nikdy nevyrovnají.

Pan Dvořák usiluje o co nejpřirozenější způsob chování nosných slepic v souladu s přírodou. Pro jedny je blázen, protože takový způsob není pro zemědělce ekonomicky smysluplný. Pro druhé je naopak srdcař, kterému záleží na přírodě a kvalitě toho, co jíme.

A cena? Ta je samozřejmě vyšší, než u klasických vajec z klece nebo podestýlky. Musíte brát ale v potaz, že je za tím spousta práce a času. Slepičky pobíhají, jak se jim zachce a krmí se přirozeně. Nikdo na ně netlačí, aby snášely víc. Jsou bez stresu a snesou jen tolik, kolik se jim chce. Přesně taková vejce jsou ale ty nejlahodnější a jsou plná zdravých a prospěšných látek

 

Na Statku Dvořák využívají při chovu tzv. mobilní kurník. Co to vlastně je?

 

Je to pojízdný kurník pro cca 200 slepiček. Okolo něj je postavená ohrada pro výběh na trávě. Když ji slepičky všechnu spořádají, posune se kurník i oplocení výběhu o kus dále. A tak slepičky ze statku pana Dvořáka stále ujíždí na zelené ( v zimě na bílé). Díky tomu mají pohyb a přirozenou stravu, která je pro kvalitu vajíček to nejzákladnější. A příroda má zase dostatek času se zotavit a zatravnit. Všechno je v naprostém souladu. Jak jednoduché, že?

A my jsme moc rádi, že jako jediní vám můžeme tyhle vajíčka na bedýnkách nabídnout. Jsme moc rádi, že nás naši dodavatelé mají rádi a přivezou nám i tyto skvosty, kterých mají pomálu. Jsou vážně skvělá. To nám věřte. Takovou omeletu jste naposled měli u babičky na vesnici.

Na statku vyrábějí i vlastní těstoviny z vajec. Hezky podomácku a ručně. Těsto je podle tradiční receptury. Na 1 kg mouky se zpracuje až 13 vajíček. Díky tomu jsou krásně žluté a mají skvělou chuť. Hotové těsto se pracně vyválí na vále a krájí se. Nepoužívají žádný lis na těstoviny, ale jen ruční práci. Připravují tu široké i vlasové nudle, nudle do polévky, drobení a fleky.

Chcete si přečíst více o Statku Dvořák? mrkněte na jejich stránky http://www.nosnice.cz/ujizdimenatrave/.