Blog

6 tipů na skvělé recepty z krůtího masa
  • 10.09.2019

Máme slevu 30% na krůtí maso. A co z něj tento týden uvařit? Připravte si krůtí roládu. Čeká vás jemné maso, šťavnatá náplň a báječná omáčka. Dokonalý oběd pro sváteční dny nebo i rychle ohřátá večeře pro dny hektické :-). Můžete do ní dát cokoliv, co máte rádi - špenát, nivu, sušená rajčata...?

Zobrazit celý text  
Recept na geniální švestkové knedlíky z bramborového těsta a ostatní tipy z Bedýnek
  • 23.08.2019

Švestková sezóna láká k přípravě domácích ovocných knedlíků s pořádnou dávkou strouhaného tvarohu, zalité máslem a sypané cukrem s mákem.

Zobrazit celý text  
Jak to u nás funguje...aneb nahlédněte do zákulisí Světa Bedýnek
  • 17.07.2019

O tom, jak vlastně vznikl nápad, založit Svět Bedýnek, jsme se už několikrát rozepsali. Pokud si pamatujete, tak my sami jsme tenkrát řešili potřebu nakupovat od lokálních zdrojů a českých farmářů. V té době totiž u nás nebyly žádné farmářské trhy a nebyla ani možnost a prostor si vypěstovat něco vlastního. Proto jsme brali inspiraci za našimi hranicemi. Podobné farmářské bedýnky totiž tenkrát slavily úspěch v zahraničí, a tak jsme se do toho pustili sami. Chtěli jsme kvalitní a české potraviny…

Zobrazit celý text  
Kde koupit Medvědí česnek? Máme první letošní!
  • 13.03.2019

První medvědí česnek a plno dalších novinek.

Zobrazit celý text  
Vědomé jedení
  • 02.03.2019

Je to způsob, kterým přistupujeme k jídlu jako takovému. Začíná správným výběrem surovin, kdy dáváme přednost zdravějším alternativám. Kdy sledujeme složení a kupujeme pokud možno základní suroviny, které žádný seznam složení ani nepotřebují. Zaměřujeme se na potraviny bez náhražek, konzervantů, umělých barviv, sladidel, apod. Vždy existují zdravější alternativy a ne vždy je to skutečně o ceně. Kvalitní šunka s více než 90 % masa bude vždy lepší volbou než levný salám. Kváskový chleba je…

Zobrazit celý text  
Kapustové rolky podle Cukrfree
  • 22.02.2019

Kapustové rolky jsou takový zapomenutý a znovu objevený recept. Janinka z Cukrfree ho použila před 2 lety do její první kuchařky a posléze ho díky vašim reakcím vyhlásila za jeden z nejloblíbenějších receptů celé kuchařky.

Zobrazit celý text  
Máme nového dodavatele ryb z bedýnek
  • 20.02.2019

Milí bedýnkáři, dnes určitě potěšíme všechny, kteří milují ryby a dary moře. Zároveň vám představíme nového dodavatele rybích specialit, díky němu si můžete doma pochutnat na prvotřídní kvalitě, kterou vyhledávají i nejznámější michellinské restaurace.

Zobrazit celý text  
Na návštěvě u farmáře - Mléčná farma Krhanice
  • 28.02.2019

Za mlékem z Krhanic se sjíždějí lidé ze širokého okolí. Jsme moc rádi, že vám ve Světě Bedýnek můžeme představit dalšího z nových dodavatelů. Tentokrát mléčnou rodinnou farmu Krhanice a jejího majitele Františka Mikoláše. Jejich skvělé mléko a výrobky z něj jsou totiž již vyhlášené a sjíždějí se za nimi lidé z okolí. Čím je jejich mléko tak skvělé?

Zobrazit celý text  
Připravte si kurkumový nápoj, neboli Golden milk
  • 03.01.2019

Kurkumový teplý nápoj neboli Golden milk je absolutní zázrak. Né nadarmo se kurkuma v Indii také nazývá "spice of life", neboli koření života.

Zobrazit celý text  
Šumavský kapr z bedýnek
  • 30.11.-0001

Přichystali jsme si pro vás prémiového šumavského kapra z klatovského rybářství, který bude u nás ve Světě Bedýnek dostupný od 18. 12. do 23. 12. Budeme pro vás mít jak celou rybu, půlky, filety i podkovy. Jde o jedno z nejlepších malých rybářství v jižních Čechách, které dokonce získalo certifikát za nejlepší regionální potravinu Plzeňského kraje.  Kapříci pochází z výběrových chovných rybníků s nadstandartně čistým prostředím, kde je hlídaný chov, a tak patří právem do prémiové třídy a mezi…

Zobrazit celý text