Hurá, zprovoznili jsme doobjednávky! Více >

Cena a čas
Načítání výsledků
Načítání výsledků
0
0 Kč
Odepnout

Farma Rubín - Lužany

Je jen na nás, koho svým nákupem podpoříme.

Farma Rubín - Lužany

Jsme prakticky třetí a čtvrtá generace ovocnářů našeho rodu v Lužanech. Hospodářství zakoupili Josef (1895) a Marie Kučerovi v roce 1947. Z celkových 16,5 ha obhospodařované půdy, pěstovali ovoce téměř na 5 hektarech, především švestky, meruňky, ořechy a jablka. Dobře se rozvíjející hospodářství jim vyrvala násilná komunistická kolektivizace - protože nechtěli vstoupit do družstva, tak je "povýšili" na kulaky, majetek znárodnili a "zaplatili" šesti lety nucené basy. Jejich syn, Jiří Kučera, sice nemohl pokračovat v hospodaření, ale celý svůj aktivní život pracoval ve Výzkumném a šlechtitelském ústavu ovocnářském v Holovousích. Po "Sametové revoluci" v roce 1989 jsme znovu získali vlastnictví k pozemkům a začali soukromě hospodařit. Postupně jsme zvětšili plochu obhospodařované půdy a zaměřili se především na výrobu ovoce.

   Ing. Miloslav Kučera (1956) pěstuje jabloně, švestky, hrušně a broskvoně na více než 30 ha integrovaným způsobem. Ondřej Kučera (1983) pěstuje jabloně,švestky a hrušně na 10 ha ekologickým způsobem a založil extenzivní chov ovcí.

   Snažíme se s přírodou nebojovat, ale porozumnět jí a své výrobky se pokoušíme co nejvíce prodávat přímo spotřebitelům, bez mezičlánku obchodních řetězců.