Nejlepší kuřecí křídla

Nejlepší kuřecí křídla
4 porce
100 min

na křídla

cca 20 kuřecích křídel
2 velké stroužky česneku
cca 5 cm dlouhý a 2 cm široký kus zázvoru
2 menší stonky citrónové trávy (tu dávám poslední dobou, ale nemusí tam být)
1 lžíce slunečnicového oleje
2 lžíce kečupu
4 lžíce sojové omáčky (nejlépe nějaké tmavší)
100 ml sladké chilli omáčky (používám tu od Exotic Food – Sweet chilli sauce)

ke křídlům

kelímek bílého jogurtu nebo zakysané smetany
1 menší stroužek česneku
čerstvé bylinky (koriandr, petrželka, pažitka, …)
sůl a čerstvě mletý pepř

mrkev, řapíkatý celer (kdo nemá rád tak okurku) a pečivo k podávání

 

postup 

Nejdřív jsem si udělala marinádu na křídla. Zázvor jsem si oloupala a nastrouhala, z citrónové trávy jsem sloupla tři vrstvy. Odkrojila spodní měkkou bílou část a nasekala ji najemno (zbytek citrónové trávy můžete použít buď při pečení nebo třeba do vývaru). Do misky jsem si pak dala olej, kečup, sojovku, prolisovaneý česnek, zázvor, sweet chilli omáčku a všechno jsem pořádně promíchala.

Křídla jsem překrojila v kloubu tak, aby vznikly dvě části. Můžete odkrojit i tu třetí část bez masa (občas se prodávají křídla už bez ní, ale s ní lépe drží). Nakrájená křídla jsem pak pořádně obalila v marinádě a naskládala je na plech vyložený pečícím papírem. Křídla na plech nesypte přímo z misky, protože přebytečná omáčka se na něm pak zbytečně připaluje.

Křídla jsem pekla dohromady cca 50 minut na 200 stupňů. Na posledních patnáct minut vždycky křídla obrátím, aby se udělala kůrka i na druhé straně. Pokud máte rádi hodně připečená křídla, tak doporučuji použít na posledních pár minut funkci horký vzduch (pokud máte). Zbylou marinádu jsem nechala na plotně trošku projít varem a upečená křídla jsem v ní ještě pak trošku obalila.

Takhle připravená křídla jsem pak podávala s nakrájenou mrkví, řapíkatým celerem, pečivem a dipem z jogurtu (může být i zakysaná smetana), česneku, soli a bylinek, který si dochucuji podle svojí chuti (někdo má rád víc česneku, někdo víc soli, atd…).

Tak šup do kuchyně!

 

Recept připravila Kačí z My Cooking Diary https://www.mycookingdiary.cz/recept/nejlepsi-kureci-kridla/

Líbí se vám recept?

Produkty z receptu